top of page

חודש של סדר!!!

חודש אפריל תם וחלף והתחיל לו חודש מאי בסימן הרמדאן במרוקו. מחג הפסח המיוחד לחג של המוסלמים שהופך את המדינה בחודש אחד למעין הדממה, אך עם זאת לחגיגה כל ערב. השינויים שאני עובר כאן והחוויות זה משהו שאם אשאר לעוד הרבה שנים במרוקו או לא הן חלק בלתי נפרד ממני ואני אקח את זה להמשך החיים כזיכרון מתוק זה בטוח.


לחגוג את חג הפסח בחווה פרטית של אישה מקסימה, שדאגה לתת לי את המקום, סיפקה לינה למבשלת שלי, דאגה לעובדים ולסידור השולחנות הכיסאות והמפות, ולחברה טובה זה לא מובן מאליו. בכלל, נוכחתי לגלות ואף נדהמתי כמה המנהגים שלנו עניינו אותה ואף הקסימו אותה, והיא חשה מאוד בנוח איתנו וזה היה בעיניי מרתק ומיוחד. בכלל, לחגוג את חג הפסח זה חשוב, ולחגוג אותו במדינה מוסלמית זה מעלה!, אומרים שלארגן דבר כזה זאת ברכה גדולה ואכן נקלעתי לקשיים רבים במהלך הארגון, אבל עם כל המורכבות של הדבר יצא אירוע מושלם!, ואני מתכוון לקחת את זה כיריית הפתיחה לאירועים רבים שעוד אבנה בעתיד הקרוב ולסוגי טיולים שונים שמתאימים לאופי חגיגי: בר מצוות, חתונות, ירח דבש, ועוד אירועים משמחים ומשפחתיים.


חודש אפריל הוא חודש עבורי שבו אם לא היה ספק למה שאני עושה ועשיתי בתיירות מרוקו בכוחות עצמי, אז היום אני כבר יכול להעיד על עצמי שאני בהחלט חלק מרכזי בתחום הזה שנקרא תיירות מרוקו. אומנם, לא הכול ורוד, הטיפול בדרישות של אנשים הוא לא פשוט, לפעמים יש גם בקשות מוגזמות, תלונות בלתי הגיונות, אבל בסופו של דבר אני מתעסק עם אנשים וזה לגיטימי אנחנו שונים ורואים דברים אחרת ואני בתור נותן שירות חייב לפחות לנסות להבין את צורכי כל סוגי הלקוחות.


אז נכון, זה התחיל כתחביב ולא כתעסוקה או פרנסה עיקרית, אבל אי אפשר להתעלם מהשנה האחרונה וממה שזה נהפך, היום אנשים פונים אליי על בסיס יומי, וקבוצות סגורות אצלי כבר שנה מראש, ומתחביב זה גדל מיום ליום והופך למכונה משומנת ועסק לכל דבר ועניין.


בכל חודש אפריל היו כמאה אנשים שהגיעו דרכי וטיילו דרכי במרוקו, ועם זה היו גם תסכולים רבים. הלוואי והייתי יכול לגרום לכולם להיות מרוצים כי מבחינתי זה מה שממלא אותי בתור נותן שירות, אבל היום אני כבר יודע להסתכל בהבנה על כך שייתכן שיהיו גם כאלה לא מרוצים, ומבחינתי אם יש כמה או אפילו הרוב שכן מרוצים, אז כנראה אני עושה משהו נכון. מה שבטוח, מטרתי באמת לתת שירות מקצועי וטוב ואני משקיע מעל ומעבר בלקוחות שלי בכל שעה וזה מהלב וזה הערך המוסף שאני נותן בעיניי על חברות אחרות. אני לא מחשיב את עצמי כחברה אלא כיזם תיירות ובאמת מנסה לבדל את עצמי מאחרים. בחלק אני דומה אבל במהות של מי שאני אין לי ספק שזה משהו שונה לחלוטין וזה המסר שלי.


עכשיו, נצא למנוחה קלה בחודש מאי, חברים ומשפחה באים לבקר, אומנם מגיעים קבוצות גם החודש אבל לא בכמות מסיבית כמו שהיה באפריל. רוצה להודות למשפחת רפאלי, ולמשפחת עמר, ולעומרי ושלומי שלקחתם חלק מהערב המיוחד הזה שעשינו במרוקו בחווה בדרך לעמק האוריקה. מאחל לכם רק טוב!.


בנימה זו אומר שמכל לקוח ומכל קבוצה ומכל שמחה וכל תסכול אני תמיד מנסה להוציא את המיטב, ללמוד לעתיד טוב יותר ולטיפול בלקוחות מקצועי יותר ויותר, ואין לי ספק ששנה מהיום אספר לכם על ליל הסדר הענק שעשיתי במרוקו ב-2020, ועוד הרבה הפתעות לפני.


ברגשי כתיבה,

אלעד דזי.


פסח במרוקו
פסח במרוקו

126 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page